Uuel aastal uue hooga!

Suure tõenäosusega viimast korda algab minu jaoks uus aasta esimesel septembril. Magistrikraadi teine aasta ja kokkuvõttes seitsmeteistkümnes (ja sealjuures järjestikune) kooliaasta algas eile. Päris veider on tegelikult mõelda, et nüüd ongi kõik, kui mind just järgneva aasta jooksul meeletu armastus akadeemilise töö vastu ei taba. Aga nii on. The beginning of the end.

Mis siis teisiti on kui eelmisel aastal? Noh, ma elan teises linna otsas nüüd. Eelmisel aastal elasin ma Klostergardenis ja sel aastal Östra Tornis. Juhtumisi on bussiliin number 1 täpselt Klostergarden-Östra Torn. Kesklinnast olen veidi kaugemal ja hetkel mul ratast ei ole, aga ma tegelen sellega. Klaus sai maha müüdud, keegi oli nõus tema eest 800 SEK-i maksma, uskumatu lausa. Östra Tornis ei ole poode- umbes kolme minuti kaugusel mu kodust on pisike Coop, aga see ei loe poena, sest on tõesti pisike ja mõttetult kallis. Lähim mõistlik pood on umbes 1,5 kilomeetri kaugusel. Rattaga pole see muidugi midagi, aga jalgsikäimiseks veidi kaugel. Polegi veel mõistlikus poes käinud- eile tegin lõunaks täiskasvanuliku valiku ja ostsin jäätist ja pudruhelbeid juba soetasin kodupoest.

Kursakaaslasi on mul nüüd umbes poole vähem- minu programmis on võimalus teha kas üheaastane või kaheaastane kraad ja umbes pooled valisid üheaastase kraadi. Sel ainel, mida ma hetkel võtan, on ainult 10 inimest ja kolm neist pole mu kursakaaslased, kaks on erasmusel ja üks rootsi juristprogrammist (viieaastane õigusõpe rootsi keeles).

Lund on hoopis teistsugune- teise linna otsa kolides on ilmselt paratamatu see, et linn tundub hoopis teine ja nii ka minule. Täna kesklinna jalutades vaatasin ringi ja mõtlesin, et ikka hoopis teistmoodi on siin linna otsas. Näiteks Klostergarden oli magala- ma elasin seitsmendal korrusel ja seal oli veel selliseid suuremaid maju. Östra Torn on pisikeste majade päralt- üle kahekorruselisi siin ei leidu. Rohelust on mõlemas kohas palju, aga KLostergardenis oli tegu kõrghaljastusega, siin on pigem hekid aedades ja lillepeenrad. Lisaks sellele, et ma linna teises otsas elan, on paratamatult ülikoolilinnale ka pool linna elanikkonda vahetunud- okei, mitte päris pool, aga siiski suur hulk. Tänaval ei näe enam tuttavaid, kõik kohad on täis uusi, võõraid ja enamasti noori nägusid. Aga küll paari kuu möödudes saavad võõrastest nägudest tuttavad ja Lund on jälle samasugune.

Tegelikult on hea tagasi olla, mulle meeldib siin, aga suvi läks väga kiiresti ja vahvalt ja lahkumine oli nagu ikka raske. Lisaks veel muidugi varahommikune lend!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s