5 asja Eesti kohta, mis inimesi üllatavad

Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul reastan viis asja, mis inimesi Eesti puhul üllatavad, puhtalt minu kogemusele tuginedes, loomulikult.

1) On olemas eesti keel.

See on üllatav enamasti küll ameeriklastele, kuid leidub ka teisi, kelle jaoks on see üllatus, et meil on ka oma keel olemas. Tavaline vestlus on selline: “Kust sa pärit oled?” “Eestist.” “Oo, nii põnev. Mis keelt te Eestis räägite/kas te räägite Eestis vene keelt?” “Eesti keelt.” Sellele järgneb tavaliselt küsimus, kas eesti keel on ka läti-leedu-vene keelele sarnane ja minu suurepärane seletus, kuidas eesti keele sugulaskeeled on ainult soome ja ungari. Ungarlastega rääkides olen ma tuvastanud ühe sama sõna eesti ja ungari keeles- käsi.

2) Eesti on Rootsile väga lähedal

Ma ei tea, kas mujal maailmas geograafiat ei õpetata või milles viga on, aga inimesed on siiralt üllatunud, et Eesti ja Rootsi on naaberriigid.

3) Eestis on külm

Kui siin oli vahepeal vapustavad kolm kraadi külma, siis inimesed kurtsid, et on megakülm. Noh, ma siis rikkusin nende virisemisrõõmu ja ütlesin, et Eestis on vahel lausa kolmkümmend kraadi külma. Miskipärast kolm kraadi külma ei tundunudki enam maailmalõpp.

4) Kõik eestlased ei tea üksteist

Kui sa ei ole esimene eestlane, kellega kohtutakse, siis järgneb loomulikult küsimus “Kas sa tead ka Marit, Matit ja Priitu?”.  Ei, kõik eestlased ei tunne üksteist, Eesti ei ole nii väike. Kuigi ühiseid sõpru Facebookis on meil ilmselt küll, sest nii väike Eesti on.

5) Ja Lääne-Euroopa eri: Eesti riik ei toeta oma tudengeid. Üldse.

Rootsi riik annab oma tudengitele toetust 78 eurot nädalas. Ja see on ainult selle eest, et sa õpid, sa ei pea isegi mingisuguseid tulemusi näitama. Isegi täiskohaga õppima ei pea, piisab poolest koormusest. Ja niipalju, kui ma olen rääkinud Lääne-Euroopast pärit inimestega, on igal riigil mingisugune toetussüsteem olemas. Selles osas on Eesti ikka väga Ida-Euroopa riik. Ja mina ja Kärt oleme endiselt 2 broke girls 😀

Palju õnne, Eesti!
Pildil on Tiffany pildistatuna eelmisel aastal 🙂

197400_10200204542709630_427166768_n

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s