Julian Barnes “The Sense of an Ending”

Ma lõpetasin (LÕPUKS!) “Jää ja tule laulu” seeria uuesti läbi lugemise ja pärast seda valdas mind täielik teadmatus, mida järgmiseks lugeda. Nii mõnus oli mitu kood järjest lihtsalt Kindle-st järgmine peatükk lugeda või Kindle endale lugema panna ja siis viie minutiga magama jääda. Aga nagu kõik head asjad, sai seegi otsa. Selleks, et mitte teadmatuses ja kirjandusepuuduses vaevelda, pöördusin ma Facebookis oma sõprade poole ja mu kursavend Ian soovitas mulle Julian Barnes’i raamatut “The Sense of an Ending”. Selle raamatu läbilugemiseks kulus mul üks päev. Uinak oli ka vahepeal. Aga milline suurepärane päev see oli.

“The Sense of an Ending” on lugu läbi mälestuste. Peategelane-jutustaja on Tony, kes räägib oma elust- juhtumistest kooliajal ja ka hiljem. Raamatu esimene osa keskendubki kooliajale ja Tony ning tema sõprade uuele kamraadile Adrianile. Esimese osa lõpus teeb Adrian enesetapu. Teises osas hakkavad sündmused hargnema sellest, kui Tony ülikooliaegse kallima Veronica ema sureb ja jätab mingil põhjusel ka Tonyle osa oma pärandist. Selle tulemusena hakkab Tony taas Veronicaga suhtlema ja peab nii mitmedki asjad oma minevikus ümber hindama.
Ja siis tuleb lõpp. Milline lõpp see on, oeh. Ma veetsin pärast raamatu lõpetamist tund aega internetis tuulates ja lugedes erinevaid seletusi sellele lõpule. Väga põnev oli ja siiamaani ma ei ole päris kindel, kas ma sain sellest ikka õigesti aru. Odele kui kirjandusteadust õppinule oleks kindlasti neid teooriaid lugeda põnev, sest seal kasutati palju kirjandusteaduslikke termineid. Või teine võimalus on see, et tal  oleks kohutavalt igav 🙂

Igal juhul, julgen soovitada.

Ja hea nali ka siia: täna alustasin ma uut raamatut, Stephen Fry “Making History” ja seal on Julian Barnes’i mainitud. Ilmselgelt ma muigasin selle peale.

Raamatusoovitusi pole kunagi liialt, olen avatud uutele pakkumistele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s