Melodifestivalen- kvaliteettelevisioon oma parimas kastmes

Eile algas Rootsis Melodifestivalen ehk eurolaulu valimine. SVT, mis on siinne vaste ETV-le, kandis seda ka interneti vahendusel üle ja sellepärast ei olnud mul ühtki vabandust miks mitte seda vaadata. Ma üldse ei kahetse laupäevaõhtu kodus veetmist, sest Melodifestivalen on meelelahutus oma parimas vormis.

Rootsi süsteem on veidi tesitsugune kui Eesti oma, nimelt osaleb siin eelvoorus 32 laulu, mis on jaotatud nelja eelvooru.Eelvoorus toimub kaks hääletusvooru, millest teise pääseb viis parimat laulu. Neist viiest saab kaks otse finaali ja kaks laulu saavad lohutusvooru, kust lõpuks ka kaks laulu finaali hääletatakse. Iga saade filmitakse erinevas Rootsi linnas. Eilne saade filmiti Malmös eelmise aasta Eurovisioni paigas Malmö Arenal. Pluss, üks saatejuhtidest on Lundist pärit 🙂

Saade ise oli päris tempokas, sest pooleteise tunniga said kõik esinetud ja hääletatud ja isegi mõned veidrad naljad visatud. Loomulikult tehti nalja selle üle, et taanlased eelmisel aastal võitsid ja milliseid tundeid see rootslastes tekitas (rootslased ja taanlased suhtuvad üksteisesse nagu eestlased lätlastesse).

Laulud olid suurepärased europopi esindajad- kaheksast laulust kuus oli tõeline europopp. Üks oli ballaad ja üks selline Vaiko Epliku-Robin Juhkentali stiilis lugu. Rootsikeelseid lugusid oli kolm, ülejäänud olid inglisekeelsed.

Lauludest siis ka:

1) YOHIO- “To the End”
Suurepärane europopp, tempokas, mõttetu sisuga ja väga kaasakiskuv. Yohio ise näeb välja väga sädelev ja stiliseeritud. Mulle see lugu meeldis ja see sai ka esimesena otse finaali.

2) Mahan Moin “Aleo”
See lugu kandis edasi suurepärast eurovisiooni-traditsiooni mõelda välja sõnu. Aga laul oli tempokas, laval tantsisid mehed, naine ei olnud küll kuigi ilus, aga mis teha. Ehk see, et naine väga kaunis polnud, sai laulule saatuslikuks, sest ta jäi seitsmendale kohale.

3) Linnus Svenning “Bröder” (“Vennad”)

Esimene rootsikeelne lugu, mida esitab selline kutt, kelle hääl ja välimus üldse kokku ei lähe. Sama probleem oli Shannoni eelmisel lauljal, kes nägi välja väga hirmuäratav ja siis laulis imalseebiseid laule. Aga laul oli alguses veidi aeglasem ja siis kiskus ikka europopiks ära. Mulle meeldis. Ja rootslastele ka, aga mitte liiga palju, sest see lugu sai lohutusvooru.

4) Elisa Lindström- “Casanova”
Ilus poolpaljas tüdruk, kes on varasemalt osalenud ka laste-eurovisioonil, laulab väga kaasakiskuvat ja rütmikat lugu. Ülikondades meestantsijad ei tee kogu kompotile üldse kahju. Sellel lool läks aga õnnetult, sest ta sai küll lõppvooruhääletamisse, kuid osutus ainsaks, mis ei saanud edasi. Pole hullu, tibi on veel noor (22) ja jõuab kindlasti veel mitu korda proovida.

5) Alvaro Estrella- “Bedroom”
Hispaanlase välimusega kutt laulab taas väga rütmikat ja europopist nõretavat lugu. Laulu sõnum on väga otsekohene, aga eurovisioonil ei pane ju keegi midagi pahaks. Kokkuvõttes jäi see lugu kuuendale kohale.

6) Ellen Benediktson- “Songbird”
Ainus ballaad selles õhtus. Kui see algas, siis ma ikka salamisi lootsin, et kisub europopiks ära, aga kahjuks ei kiskunud. Tegelikult oli see täitsa hea lugu ja eurolauluna on tal potentsiaali ka. Aga mina eelistan europoppi. Rootslastele see lugu meeldis väga, sest ka see lugu jõudis otse finaali.

7) Sylvester Schlegel- “Bygdens son” (“Asula/maakoha poeg”)

See oli see kahtlane Vaiko Epliku stiilis lugu. Mulle kõige vähem meeldinud lugu, sest mulle üldiselt selline hipsterlus ei istu. Rootslastele ilmselt ka mitte, sest see laul jäi viimaseks.

8) Helena Paparizou- “Survivor”
See nimi peaks kõigile eurovisiooni fännidele tuttav olema. Jah, tegemist on sama naisega, kes võitis Kreekat esindades lauluga “My number one” Eurovisiooni aastal 2005. Aastad on mööda läinud ja tütarlaps on veidi kogukamaks muutunud, aga europopp on jääv. Loo algus on küll veidi elektro, aga ei saa ikka europoppi kaua peita ja refräänis tuli see ikka välja. Kahjuks rootslased liiga kõrgelt tema pingutusi ei hinnanud ja Helena peab jätkama oma teed lohutusvoorus.

Ainult viis nädalat veel! Järgmisel nädalal on Melodifestivalen hokilinnas Linköpingus, aga mina ei saa seda otsesaatena vaadata, sest uskumatu küll, aga mul on laupäevaks plaanid 🙂 Kindlasti aga vaatan ma selle hiljem ära.

Logga_14_1024x576Pilt on pärit svt kodulehelt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s