Ringreis ümbruses

Seekord tulid mulle külla Merili ja Ode ja nendega sai tehtud väike ringreis ümbruskonnas: Malmö ja Kopenhaagen (või peaks kirjutama Copenhagen või København?: ma ei tea, milline on uus õigekeelsustrend kohanimede osas) said külastatud. Kõigest lähemalt:

  • Nii Merili ja Odega külastasin ma väitlusklubi. Ma otsustasin rootsi keele kursustest loobuda, sest kui kahe kuu järel endiselt on tasemeks: “Kas kuuled vahet ä ja e vahel?”, siis tundus mulle see ajaraiskamisena. Niisiis väitlusklubi. Kui Meriliga käisin, oli teemaks “This house regrets the rise of hook-up culture”, mis oli tavalisest veidi kergem ja lõbusam teema. Odega käies oli teemaks “This house believes that the EU should accept the Ukraine unconditionally to the EU”. See oli tõsisem ja iseenesest ka sisukam väitlus, aga lõbus oli mõlemal korral.
  • Koridoripidu: läks õnneks ja mu kursavennal oli sünnipäev just sel nädalal. Peol oli tore ja enam-vähem kõigi Lundi kreeklastega sai kohtutud. Ka mu korterinaabri Georgiga, kellega eelneva kolme päeva jooksul tutvutud ei oldud. Korterinaabrite omamise eripäradest saab lugeda siin.
  • Mu kursakaaslased leidsid kõik peale Kamile, et me oleme Odega väga ühte nägu. Üks mu väitluse-sõber leidis isegi, et me oleme “almost identical”. Ma ei tea, kus nad sarnasust nägid, sest me Odega üldiselt leiame, et me ei ole eriti ühte nägu, ma olen vennaga rohkem sama nägu.
  • Kodused õhtud filmidega: ma pole ammu nii palju filme vaadanud. Alustades äärmiselt kehvast “Sisterhood of travelling pants 2”, “New Year’s Eve” ja lõpetades väga hea “About time” ja “Dallas Buyers Club”.
  • Kopenhaagen: oli tuuline ja veidi külm. Väike Merineitsi on suurim pettumus pärast Mona Lisat: see on nii pisike ja mittemidagiütlev. Kopenhaagen iseenesest oli täitsa kena ja kui Tivoli lahti on, võiks sinna tagasi minna.
  • Malmö: poodlemine on Malmö märgusõna. Käisime Triangelnis ja shoppasime päris palju. Iseenesest allahindlused on siin päris head: ma ostsin endale koti, mille eest ma maksin 89 SEK-i, mille täishind oli 299 SEK-i. Ja Merili tegi endale Build-a-bear’is karu, mille nimeks sai Gustavsson. Selles poes oli meil kohutavalt lõbus ja üks unistuste töökoht jälle juures 🙂
  • Lund: noh, siinne ekskursioon võtab maksimaalselt kaks tundi. Kuid me tegime selle ka läbi, vaatasime katedraali ja ülikoolihooneid.
  • Kulinaarsed elamused: ma ostsin proovimiseks Kallest, mida siin nimetatakse kaaviariks, kuid mis tegelikkuses on soolane kalapasta ja tuubijuustu. Tuubijuust meeldis kõigile, Kalles mitte nii väga. Loomulikult sõime väga palju lihapalle. Odega proovisime ka silli, mis on kastmes kala. Sinepikaste oli magus ja tilline, kuid mitte halb. Ja läätsesupp sai ka fänne juurde. Teel peolt koju sõime ka falafelit, mis ei olnud eriti hea minu arust, aga ma pole ka falafeli-ekspert.

Paar pilti siis ka, et veidi elu juurde tuua 🙂

Pilt 1: Kalapastariiul poes
Pilt 2: Tivoli värava ees
Pilt 3: Kopenhaagensi loetakse päevi Eurovisioonini

Pilt 4: Merineitsi. Oeh.

Pilt 5: KFC ehk mida Eestis veel pole
Pilt 6: Ode sai kuulsaks: Ode kepsutas üle nende vagude ja siis mingid kutid palusid tal seda veel teha, et ka ise sellest pilti teha. Väga naljakas oli.
Pilt 7: Nyhavn teel Merineitsi poole.

1390313788950 (2) 1390399108707 1390399498729 (2) 1390408944818 1390409196573 DSC05909 (2) DSC05932

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s