Jõuluootus

Täna on esimene advent. Väljas on kaheksa kraadi sooja ja jube tugev tuul. Ei ole jõulutunnet, no lihtsalt ei ole.See muidugi ka ei aita, et eile Tallinnas lund sadama hakkas. Ma vihkan teid kõiki, kellel lund on.

Advendiküünla panin kodus põlema küll ja advendikalender on mul ka, kuigi selle leidmine oli raske. Mul on üks kindel advendikalener, mis mul kodus olnud on mitu-mitu aastat. Seal peal on jõuluvana oma saaniga ja tume taevas. Seda siin ei leidunud. Selleks, et ma ikka ilusa advendikalendri saaksin, pidin ma läbi käima viis poodi, ainult üks suurem poekett jäi läbi vaatamata. Minu nõuded advendikalendrile on ilus pilt ja jõuluvana sisaldumine pildil. Esimeses kahes poes ei olnud ühtki kalendrit. Teisest poest leidsin ma Haribo kalendri, mis oli kallis ja sisaldas kummikarusid. Kummikarud on head küll, aga mitte advendikalendris. Selles poes leidus ka Disney kalender, mis oli lihtsalt kole. Kolmas pood ei lisanud valikusse midagi uut, neljandas poes oli ka Hello Kitty kalender. Järgmisel päeval otsustasin ma ette võtta retke Lidlisse, sest ehk sakslased teevad normaalseid advendikalendreid. Õnneks ei pidanud ma tühjade kätega lahkuma ja sain päris okei kalendri, kuigi ilusam, kui see kodune see siiski ei ole.
Esimene advent on siin küllaltki tähtis päev, sest siis avatakse jõuluturud ja kõikidel kuuskedel säravad küünlad. Jõuluturud on suhteliselt mannetud Tallinna omaga võrreldes, kuid glögi ja piparkoogid saab ikka kätte. Lisaks müüakse siin ka suhkruga õunu, mida ka Pariisi jõuluturul müüdi ja mis on maitsvad. Šokolaadiga õunad oleks muidugi veel paremad… 🙂 Ning pontšikuid müüdi ka jõuluturul, mis oli veidi naljakas, aga miks mitte, kui inimesed neid ostavad. Eriti naljakas oli minu jaoks see, et siin sai osta verivorsti nagu hot dogi, vorst antakse sulle kätte ja pane sinepit või muud peale, kuidas ise soovid.

Igal juhul, pildid Lundi jõulukaunistustest.

IMAG0965 IMAG0968 IMAG0972  IMAG0974 IMAG0976 IMAG0979 IMAG0980 IMAG0985 IMAG0992 IMAG0995 IMAG0998 IMAG1002 IMAG1003 IMAG1005Pilt1:kuusk katedraali ees
Pilt 2: Lilla Fiskaregatan
Pilt 3: Stortorgeti puud jõulutuledes
Pilt 4: veel üks puu Stortorgetil
Pilt 5: Kuusk Bantorgetil
Pilt 6: Kommipoe vaateaken
Pilt 7: Kuusk Stortorgetil
Pilt8: Kastan AF maja ees
Pilt 9: Kuusk Martenstorgetil
Pilt 10: Puu tuledes
Pilt 11-13: Stortorgeti kuuse erinevad nurgad
Pilt 14: Minu advendikalender ja -küünal 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s