For one night only: stiiliblogi

Nagu ma eelmises postituses lubasin, siis saab minust üheks postituseks stiiliblogija. Mingi eriline ilu- ja stiiliinimene ma ei ole, sellepärast ühekordne üritus. Ja loomulikult on selle inspiratsiooniks rootslased ja nende stiil. Või kui täpsem olla, siis selle puudumine.

Kui Kate (Ode iirlasest sõbranna, kellel on Rootsis elav sõbranna) meil külas käis ja ütles, et rootslastel on täielik stiilipuudus, ei tahtnud ma teda eriti uskuda, sest kõik ajakirjad pasundavad sellest, kuidas rootslastel on maailma parim tänavastiil ja muidu vinged soengud ja aksessuaarid. Nüüd siin olles saan ma aga aru, mida ta mõtles.

Esiteks, kõigil on ühesugused asjad. Praegu on siin megapopulaarsed sellised saapad nagu on pildil number 1 ja 2. Ja need on jalas kõigil, nii meestel kui naistel. Minu meelest ei ole need eriti kaunid ja mina ei oskaks neid millegagi ilusamana välja paistma ka panna. See aga ei loe, need sobivad ilmselt rootslaste meelest kõigega.Teine väga populaarne asi siin on Longchampi kott, mida saab imetleda pildil 3. Loomulikult ilmselt ei ole kõigil see originaalkott, kuid samas stiilis kott on igal teisel tüdrukul. See kott pidi hästi praktiline olema, veekindel ja tuulekindel ja vastupidav. Taas on see nii paljudel inimestel, et jube kohe. Ja minu meelest puudub tal kaunidus ka, aga ilu on ikka vaataja silmades, eksole.
Kolmandaks, see on küll juuratudengite viga, sest meil oli karjäärimess, kust sai tasuta asju, ka kotte, on koledad reklaamkotid. Muidugi ei ole kõik reklaamkotid koledad, kuid mõned on selle eest eriti koledad. Kuid inimesed kasutavad neid ikka.

Enne, kui ma Rootsi tulin, lugesin ma netist artikleid “10 nippi Rootsis elamiseks” ja muid nendesarnaseid ja neis oli väga tihti öeldud, et “business casual” tähendab teksasid. Ja nii ongi, business casual ongi teksad. Ning teksad on kõik loomulikult skinny-jeans. Kõigil, meestel kohati isegi skinnymad kui naistel.

Kuid see ei ole veel kõik, nagu ikka heas telepoes. Tütarlastele tähendab see seda, et retuusid on täiesti okei. Kui ma Eestis teeksin esitlust suurima advokaadibüroo advokaatidele, ei tuleks ma sinna dressides-tossudes või retuusides. Siin aga on see täiesti levinud praktika. Üldse on tossude, just silmapaistvalt jooksutossude kandmine tavaline. Teksad, pluus, sall ja jooksutossud. Ererohelise äärega jooksutossud. Muidu vaatad, et täitsa tavaline riietus ja siis vaatad jalanõude poole ja nendeks on jooksutossud. No ei ole ilus, ei ole. Eestis kannaks ma midagi sellist ainult maal…

Mina käin siiski kleitide ja seelikutega ja proovin end siiski inimliku ja presenteeritavana hoida, aga olgem ausad, nii vabas suhtumises on see kohati raske. Kuid ma annan endast parima!
Ja sellega lõpetan ma rääkimise teemast, millest ma tegelikult eriti ei tea ja luban, et rohkem selliseid postitusi ei tule 🙂 Pühapäeval juba jõuluteemaline kirjutis!10270319411230 10271885230110
Saapapildid on pärit Dinsko (ka Lundis olemasolev kingapood) ja kotipilt on Longchampi kodulehelt.longchamp_sac_porte_main_s_le_pliage_1621089300_0

1 thought on “For one night only: stiiliblogi

  1. Pingback: Kakskümmend kolm! | Life, universe and everything

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s