Pidev töö semestri vältel….

Iga tudeng teab seda ütlust, et “pidev töö semestri vältel tagab edu sessil”. Noh, osaliselt on selles ilmselt tõde.

Oma eksamikogemustest kirjutasin ma siin. Nüüd aga olen ma ka eksamitulemused teada saanud. Ja ma pean ütlema, et mul läks uskumatult hästi.See eksam, mis oli maailma lihtsaim, oli seda ka teistele inimestele, seega seal ei olnud tegemist lihtsalt minu arvamusega ja seda peegeldasid ka tulemused. Kõik inimesed, kes eksamit tegid, said läbi ja ainult üks inimene sai minimaalse hinde, teised said kõik paremad hinded. Ma ei tea, kui palju punkte ma täpselt sellel eksamil sain, sest ma pole oma eksamit vaatamas käinud, aga üle 80% punktidest sain ma kätte, et hinne AB saavutada.

Ja see teine eksam, mille üle ma ka oma blogipostituses kurtsin ja mõned blogilugejad ennast lausa vabatahtlikult hullumeelseteks kuulutasid, selle tulemus tuli eile. Ma mitte ainult ei saanud sellest ainest läbi, vaid ma olin kursuse parim. Maksimumpunktidega. Ma pole seda eksamit ka vaatamas käinud, aga ilmselgelt suutsin ma ainult suurepäraseid asju sinna kirja panna. Endal küll selline tunne ei olnud ja ma siiski kahtlustan, et mu prantslasest õppejõud tarbis nädalavahetusel Pariisis töid parandades rohkem veini, kui vaja oleks, aga nii on.

Aga tulles tagasi selle kõigile tuntud lause juurde. Ma ei saa öelda, et mul siin sess kui selline oli, nagu Eestis. Kaks eksamit ei ole ju sess ja pealegi ei olnud nendeks ette nähtud mingisugust eraldi aega, lihtsalt aine sai läbi ja oli eksam. Seega ei saa öelda, et pidev töö tagab edu sessil. Kuid eksamil siiski. Mina tegin küll kogu aeg tööd nende kuude jooksul, Craig & DeBurca (Euroopa Liidu õiguse õpik, nii 1100 lk) oli mu kaaslane päris mitmel õhtul ja nagu mu Twitter ja Facebook tunnistada võivad, tegelesin ma päris palju ka kohtuotsuste ja artiklite lugemisega. Lisaks enne eksamit tegin ma endale kohtuasjadest flash card’id (eestikeelne vaste oleks?). Seega, see, et välismaa ülikoolides tuleb oluliselt rohkem iseseisvat tööd teha, ei ole müüt. Uskuge oma õppejõude selle koha pealt, või kui neid uskuda ei taha, uskuge mind 🙂

Igal juhul, mina olen oma esimese “sessiga” rahul ja nüüd pean lihtsalt oma “taset” edaspidi ka sama kõrgel hoidma 🙂

Edasised postitused: muutun ilu- ja stiiliblogiks üheks postituseks, loon uue alateema “lawyering” ja näitan pilte jõuluehtes Lundist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s