Dan Brown “Inferno”- same shit, different day

Lugesin lisaks eksamiks valmistumisele ka meelelahutuslikku kirjandust, nimelt suutsin umbes nädalaga läbi lugeda Dan Browni viimase raamatu, “Inferno” (eesti keeles “Põrgu”, aga kuna ma lugesin inglise keeles, siis olgu inglisekeelne nimi).

Ma võin ennast ilmselt pidada Dan Browni eksperdiks, sest ma olen kõik tema raamatud läbi lugenud, kuigi mitte sellepärast, et need kohutavalt head oleksid. Igaüks, kes on lugenud vähemalt kaks Robert Langdoniga raamatut, võib juba lugedes öelda, millise pöörde lugu võtab. Isegi kui kahe loetu hulgas on üks mitte-Langdoni raamat, võib suhteliselt kindlalt öelda, kes osutub valemängijaks. Selles osas ei olnud “Inferno” üldse erinev teistest. Ning lugu ise oli ka väga-väga sarnane teistele lugudele: reis läbi kunstiajaloo ja paar peaaegu-surma-saamist. Ja sellepärast ei olegi tegemist heade raamatutega. Aga ajaviiteks kõlbab küll.

“Inferno” oli minu meelest parem, kui “The Lost Symbol”, sest sümboli-raamatu lõpplahendus oli kõike muud kui reaalne. Ausalt, see oli ikka isegi täielikele bioloogia-anatoomia-meditsiinivõhikutele täiesti ebaloogiline. “Inferno” transhumanistlik liikumine ja superviiruse loomine ei kuulu ka just igapäevaste teemade hulka, aga vähemalt mina usun, et selline asi võib olla võimalik. Ja supergeeniustega võiksin ma ka aega veeta.

Ning et “Inferno” tegevus toimub kohtades, kus ma käinud ei ole, siis toimis raamat ka vaatamisväärsuste giidina. Firenze, Veneetsia ja Istanbul, siit ma tulen 🙂

2 thoughts on “Dan Brown “Inferno”- same shit, different day

  1. Kõige tüütum (küll mitte-Langdoni sarjast) oli minu meelest “Digital Fortress”. Vähemalt oli inglise keeles kerge ja kiire lugeda, kuna koosnes suures osas arvutiterminoloogiast 🙂

  2. Kuidas mul see nii kahe silma vahele jäänud on, et sa pole mu peaaaegu et kodulinnas käinud? Omgomg!!!!
    Pluss, oeh, peab ikka Inferno emmelt näppama 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s