Meestetööd ja naistetööd

Tulin täna koolist koju suure rõõmuga, sest meie presentatsioon läks hästi ja ma juba ootasin kojujõudmist, et saaks läätsesuppi süüa ja Euroopa Liidu õigust õppida. Jõudsin koju ja avasin külmiku ja võtsin oma supi välja ning panin tähele, et külmikus ei põle tuli. Okei, tundub, et külmik on väljas. Igaks juhuks katsusin külmikuseinu, mis olid vesised ja panin käe sügavkülma, mis ei olnud enam nii külm. Mida teha? Läksin Georgi juurde ja ütlesin talle, et külmik ei tööta. Kuigi Rootsi on võrdõiguslikkuse kants, leian mina, et selliste asjadega peab siiski meesterahvas tegelema. Ta tuli nõutu näoga kööki ja koos veendusime taas, et külmik ei tööta. Lisaks külmikule ei töötanud ka mikrolaineahi. Järgmine käik oli elektrikilbi (see, kus korgid on, ma arvan, et see on elektrikilp) juurde. Igaks juhuks proovisime restardi tegemist- vool välja, vool sisse. Ei aidanud.

Selleks hetkeks oli mul kõht juba väga tühi ja ma proovisin külma suppi. See ei olnud eriti hea. “Appi, kuidas ma siis suppi soojendan, kui mikrolaineahi ei tööta!” jõudsin ma juba mõelda. Kaks minutit hiljem taipasin ma, et ka enne mikrolaineahju oli elu ja supisoojendamine võimalik- pliit ja kastrul on ju olemas ja töökorras.

Georg küsis Skype vahendusel oma ema käest, mis teha tuleks. Jah, ta rääkis kesest päeva Skypes oma emaga. Lõuna-eurooplased on ikka ilged memmekad, paar nädalat tagasi tunnistas mulle üks hispaanlane, et nii hea oli kodus olla, et ta tundis emme söögitegemisest puudust. Georgi ema ütles, et ilmselt on kork läbi ja tuleks ära vahetada. No okei, proovime siis seda.

Georg tõi köögist tooli ja mina tõin taskulambi. Aga korki lahti keerata tal ei õnnestunud. Proovis ka käterätikuga ja isegi minu handymaniga (iga tütarlapse kaks parimat sõpra on Šveitsi armeenuga ja handyman!). No lihtsalt pole võimalik. Ma juba pakkusin, et ehk ei peagi neid keerama, vaid tuleb neid tõmmata või muud nalja teha. Siiski mitte. Georg helistas korteriomanikule ja rääkis loo ära. Omanik lubas 4-5 tunni pärast tulla ja asja korda ajada. Olime juba alla andmas, kui Georg leidis, et äkki peaksin mina ka proovima.

Ronisin üles tooli peale, võtsin elektri välja. Ma tean paremini, kui oma näppe elektri juurde toppida, eksole. Ja minu pisikesed käed olid täiesti ideaalsed korgi lahtikeeramiseks! Vahetasin korgi sisu välja ja nii meie külmkapp ja mikroahi taas tööle hakkasidki.

Järeldus: ilmselgelt ei ole korkide vahetamine meestetöö 🙂

3 thoughts on “Meestetööd ja naistetööd

    • Ma ei tea, mis selle pärisnimi on, see on see multi-tööriist, milles on tangid, kruvikeerajad, purgiavaja saag jne. See, mis ilusti pisikesse taskukesse kokku volditav on. Kuna ma pärisnime ei tea, siis ei saanud ma ka pilti leida 🙂

  1. Probleem on juba selles, et teil on keeratavad korgid. Viimati olid need populaarsed nõukogude liidus 😉
    Soovitan ikk aautomaatkorkide vastu vahetada süsteem. Endal mugavam ja kindlam 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s