“Minu Stockholm”: midagi tuttavat

Kuna Viljar läks täna ära (ta oli mul külas 6 päeva, kirjutan sellest järgmises postituses), siis oli mul KOHUTAV koduigatsus, kurbus ja üksiolemine. Pärast poolt päeva enesehaletsemist, kohutavates kogustes Eesti kommide söömist ja internetis luuramist, leidsin ma “Minu Stockholmi” raamatuarvustuse. Ja et emme mulle selle just saatis (järgmise külalisega palun saata “Minu Kopenhaagen” :)), tundus just õige võtta kätte üle kahe kuu eestikeelne raamat ja paar tundi lugemisele pühendada.

Mulle pakkus see raamat päris palju äratundmisrõõmu. Fika, lagom ja kaneelisaiapäev, näiteks. Naljakas oli minu meelest eestindatud sõna “fiikama”. Rootsis on fika nimelt kasutusel nii tegu- kui ka nimisõnana, niimoodi eestindatult oli see hästi naljakas. Aga oluline on ta sellegipoolest. Osa asju on minu jaoks ka veel muidugi tundmatud, mis raamatus mainitud sai, näiteks mädasilk ja rootslaste pealekaebamise lembus. Kuid suurel osal olen ka mina raamatus välja toodud tähelepanekud teinud. Selles mõttes oli tegemist vist pealiskaudse raamatuga, sest minu kaks kuud siinolemist ei ole kindlasti võrreldavad 25 aastaga, mis raamatu autor on Stockholmis veetnud, kuid enamus väljatoodud kultuurierinevustest on ka minu poolt täheldatud.

Raamatu lõpupoole lööb välja ka see, et autori näol on tegemist giidiga. Mul oli vahepeal juba tunne, et peatükk “Stockholm iga ilmaga” ei saagi otsa, üha jätkuvad soovitused mida näha ja teha. See oli tõsiselt tüütu lugemine minu jaoks. Võib-olla mõne teise jaoks on see just huvitav, aga mina ootasin selle peatüki lõppu kogu selle peatüki vältel.

Autori lugu on alguses hästi huvitav ja kindlasti põnev lugemine neile, kellel ka Nõukogude Liidust mälestusi. Minul neid ei ole, seega mul oli seda võrrelda vaid jutust kuulduga, aga oma mälestustega võrrelda oleks seda kindlasti eredam.

Kokkuvõttes oli tegemist kena kahetunni-lugemisega. Rootslastele meeldiks, täpselt lagom- ei liiga palju, ei liiga vähe.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s