Home away from home

Lubatud postitus minu kodust Rootsimaal.

Tegemist on kolmetoalise korteriga, millel on kaks vannituba, köök ja suur rõdu. Minu silmamõõt on suhteliselt kehv, aga rõdu on 1,5 korda suurem kui Mustamäe paneelmajadel. Minu tuba on see rõduga tuba ja sellega olen ma küll äärmiselt rahul. Võib-olla on teised toad selle arvel suuremad, aga rõdu kaalub üles lisaruutmeetrid toas, vähemalt minu arust. Rõdu peal on ka võrkkiik, kus on hästi mõnus leboda ja lugeda. Rõdul muud märkimisväärset ei ole, korteriomanik Monica lubas küll, et ostab sinna ka väikese laua ja kaks tooli, kuid ei ole seda veel teinud. Korteriomanik on ka immigrant, ta on pärit kuskilt Lõuna-Ameerikast ja räägib puhtalt hispaania keelt. Ametilt on ta keraamik ja seetõttu on terve köök täis tema tehtud nõusid. Lisaks on kogu korteris palju kunsti, nii Monica tehtud kui ka ilmselt tema sõprade tehtud maale. Minu toas on neid näiteks kaks.

Minu toal on kaks ust, üks viib neist kööki ja teine koridori. See, et üks uks otse kööki viib, on hirmus mugav, saab kiiresti hommikul oma helbeid/putru sööma või öösel klaasi vee järele. Toas on mul voodi, kirjutuslaud koos tooliga, seina peal riiulid, öökapp ja riideriputuspuu (clothes rack eesti keeles on?). Natuke kehv on, et panipaiku on vähe, sest laual sahtleid ei ole. Aga öökapi sisse saab asju panna ja näiteks oma käsipagasikohvrit kasutan ma sokisahtlina. Suur kohver seisab tühjalt nurgas, sest ma suutsin pühapäeval kõik oma asjad lahti pakkida.

Korterinaabriteks on mul prantsuse tüdruk Nana, kes on siin Erasmuse tudengina üheks aastaks ja õpib bioloogiat. Ta on pärit Lõuna-Prantsusmaalt ja käib Marseilles’ ülikoolis, kus ta on lõpetanud esimese aasta magistriõppes. Nana loodab, et kui ta saab Rootsist head tulemused, siis õnnestub tal Prantsusmaal ülikooli vahetada. Ta tundub täitsa tore, kuigi suuremat suhtlust meil temaga olnud ei ole, sest terve eelmise nädala oli siin tema isa, kes väga hästi inglise keelt ei rääkinud ja tegi kõik selleks, et tütrekesel sisseelamine paremini läheks. Nana isa käis näiteks tema eest poes ja muretses, et kuidas ikka jalgrattaga saab. Eks me näe, kuidas meie kooselu laabuma hakkab, aga seda võin ma küll täie kindlusega öelda, et prantslased söövad hilja õhtul, sest eile kell 23 tegi Nana midagi mikroahjus soojaks. Normaalset sööki tegemas ma teda näinud ei ole, mina ise püüan oma kokandushorisonti aga pidevalt laiendada. Täna näiteks õppisin ma, kuidas handymani purgiavajat kasutada, sest normaalset meil siin ei ole ja tegin pasta bologhnese taimetoitlaste varianti. Oli söödav küll.

Teine korterinaaber peaks mul veel olema ja ta on Monica jutu järgi 29-aastane kreeka kutt. Teda ma veel kohanud ei ole, sest ta olevat Kreekas puhkusel. Eks näis, millal ta tagasi tuleb.

Ja üldse õpin ma iga päevaga üha rohkem eluks vajalikke oskusi, näiteks oskan ma nüüd ka ratta rehvi vahetada. Ning võitluses IKEA vs mina olen ma vähemalt ühega ees, sest selle riideriputusasja pidin ma ise kokku panema. Siiani seisab ja ühtki juppi üle ei jäänud.

Edasised teemad: rootslaste vaimustus kraaniveest ja spordist, ekskursioonid lähiümbruses ja ülikoolilinnak.

Lõpetuseks mõned pildid.

Pilt 1: Rõdu ja võrkkiik ja Nana ratas. Ta ostis alles täna sellele lukud, seega ei saanud ta seda maja ette jätta.

Pilt 2: Vaade rõdult. Kodune vaade on kaunim, pean tõdema.

Pilt 3-8 Minu tuba

Pilt 9-10: Minu teine “tee-seda-ise” (DIY) projekt. Esimene oli rehvivahetus.

Pilt 11 Voodist ja Kaisust ja mu kuulsatest tuduprillidest 🙂

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s